Kdo jsme

Název Dětská cestovka už na první pohled prozrazuje, že hlavní smysl tkví v tom, že děti někam cestují. Není to ani daleko, ani prstem po mapě. S týmem Dětské cestovky se cestuje za zážitky!

Dětské cestování - kdo jsme

Naše vize

Ať už se o dnešních dětech říká cokoli, faktem je, že aktivního pohybu a smysluplné zábavy s vrstevníky a ještě k tomu v přírodě není nikdy dost. Vizí Dětské cestovky je dostat děti od počítačů a chytrých telefonů. Ukázat jim, že se můžou bavit i jinak.

A proč se do něčeho takového pouštíme?

Složení týmu leccos vysvětluje…

Za projektem Dětské cestovky stojí poměrně různorodá skupina nadšených mladých lidí, kdy každý z nich vidí přínos v práci s dětmi tak trochu po svém.
Víťa
Víťa
Vanda
Vanda
Tomáš

Víťa Havlíček

Provozovatel firem Paintball Hradec Králové a Fitness Weekend

Od malička jsem se věnoval mnoha sportům, fotbalu, karate, lyžím, snowboardu, skateboardu, až jsem se dostal k paintballu. Ve svých 17 letech jsem postavil první paintballové hřiště a tím vznikla firma www.paintballvhk.cz, která v současné době sídlí u Správčického rybníku v Předměřicích. Z paintballu postupně vzniká teambuildingová agentura, která pořádá školní výlety, příměstské tábory, firemní akce a spousty dalšího. Když jsem se nyní po letech potkal s kamarády Vandou a Tomem, kteří mají mnoho zkušeností s pedagogikou, rozholi jsme se spojit síly a dát tak vzniknout novému projektu Dětské cestovky.

Víťa

Vanda Vaníčková

Od dětství duší učitelka, profesí lektorka věnující se (ne)formálnímu vzdělávání.

Raději než s tabulí a křídou pracuji s dobrými nápady, schopnými lidmi a zajímavými příležitostmi. A právě proto mě baví nápad Dětské cestovky. Nabídnout dětem smysluplnou zábavu, která je vytáhne ven, rozhýbe a zároveň i něco naučí. To je správná cesta.

Absolventka Učitelství pro SŠ – český jazyk a literatura a základy společenských věd (2013). Už nějaký ten rok pravidelně jezdím pravidelně jako vedoucí na letní dětské tábory, koordinuji školy v přírodě, adaptační kurzy a další pobytové aktivity pro děti a mládež. Jako lektorka se zaměřuji nejvíce na didaktická témata, mediální výchovu a Evropskou unii. www.vanickova.eu

Vanda

Tomáš Mlejnek

Ahoj, pocházím z Hradce Králové. Jsem učitelem chemie na základní a střední škole v HK.

Jsem bývalý skaut, účastnil jsem se mnoha táborů už jako dítě i jako vedoucí posledních 5let. S Vandou a Víťou spolupracuji na táborech, adaptačních kurzech a jiných událostech už několik let. Nejen z těchto táborů mám mnoho zkušenosti s hrami, které si běžně děti na hřišti nezahrají a jsou silným zážitkem pro každého malého milovníka dobrodružství. V poslední době se učím hrát na kytaru.

Tomáš

Pojďte do toho s námi

Naučte děti pohybu a aktivnímu stylu života už v mládí

Programy pro děti